Aktualności

Wigilia w przedszkolu

W dniu 19 grudnia, zgodnie z tradycją naszego przedszkola, odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne. Pełne rozmachu „Jasełka” zaprezentowały rozśpiewane i roztańczone sześciolatki z grupy XIV.

Wizyta Świętego Mikołaja

W dniu 6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Przedszkolaki powitały go z wielką radością, specjalnie na tę okazję przygotowały wiersze, piosenki oraz własnoręcznie wykonane laurki.

Spotkanie z górnikiem

Dzieci z grup VIII i X uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z górnikiem. Przedszkolaki z uwagą przysłuchiwały się opowiadaniu gościa o codziennej pracy pod ziemią, zadawały pytania. Z zaciekawieniem przyglądały się galowemu mundurowi.

Andrzejki

Dzień imienin Andrzeja kojarzony jest z magiczną nocą wróżb, podczas której można poznać swoją przyszłość. W naszym przedszkolu dzieci przeniosły się w świat zabaw andrzejkowych w dniu 29 listopada.

„Kilka słów o uczuciach”

W listopadzie w grupach dzieci starszych pani psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 w Legnicy prowadziła zajęcia pod hasłem „Kilka słów o uczuciach”. Na spotkaniach nasi wychowankowie rozmawiali między innymi o strachu, radości, smutku i złości.