Aktualności

Najdłuższy Łańcuch Choinkowy

W grudniu 2018 roku nasze przedszkole włączyło się w charytatywną akcję „Łańcuch dobra” na rzecz podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków powstał długi łańcuch choinkowy z papieru…

Wigilia w przedszkolu

Tradycją naszego przedszkola stały się uroczyste spotkania wigilijne. W tym roku piękne „Jasełka” zaprezentowały sześciolatki z grupy XIII. Przepiękne kostiumy, muzyka oraz rozmach inscenizacyjny sprawiły, że przedstawienie było wyjątkowe.

Bajkowe planetarium

W dniach 11–12 grudnia przedszkolaki wzięły udział w warsztatach astronomicznych. Pod miękką kopułą mobilnego planetarium dzieci miały możliwość obserwowania multimedialnego spektaklu prezentującego Kosmos.

Wizyta Świętego Mikołaja

W dniu 6 grudnia przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Specjalnie na tę okazję przygotowały wiersze, piosenki oraz własnoręcznie wykonane laurki.

Spotkanie z górnikiem

W dniu 4 grudnia grupy XI i XII odwiedził górnik, który opowiedział przedszkolakom o swojej pracy. Dzieci z uwagą przysłuchiwały się opowiadaniu gościa, z zaciekawieniem przyglądały się galowemu mundurowi, zadawały pytania.