Akcje społeczne

„Misie Ratownisie”

W styczniu nasze przedszkole przyłączyło się do akcji zbierania  pluszowych maskotek  po nazwą „Misie Ratownisie”.  Pluszaki rozdawane będą dzieciom poszkodowanym w wypadkach przez Państwową Straż Pożarną oraz Pogotowie Ratunkowe. Serdecznie dziękujemy za okazane zrozumienie i udział.

 

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

20 listopada nasze przedszkole włączyło się w akcję „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. Ubrane w różne odcienie koloru niebieskiego przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dotyczących znajomości dziecięcych praw oraz konieczności ich przestrzegania przez osoby dorosłe. Każda z grup wykonała plakat informujący o jednym z nich. Zebrane w tym dniu przez dzieci nakrętki trafiły na szczytny cel, pomoc choremu chłopcu.

 

„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”

W dniach 12-26 listopada w naszym przedszkolu została przeprowadzona zbiórka darów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy. Dzieci z pomocą rodziców zgromadziły: karmy suche i w puszkach, smakołyki dla psów i kotów, koce. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji. Uczymy w ten sposób dzieci wrażliwości, dobroci i bezinteresownej pomocy.