Akcje społeczne

„Kwadrans z książką”

W maju nasze przedszkole włączyło się w akcję zbiórki bajek pod hasłem „Kwadrans z książką”. Dzieci wraz z rodzicami przynosiły używane książeczki, które zostały przekazane do legnickich przychodni zdrowia oraz poradni specjalistycznych. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Zielonej kurki”. Zebrane przez nas bajki z pewnością umilą czas małym pacjentom oczekującym na wizytę lekarską.

„Najdłuższy Łańcuch Choinkowy”

W grudniu 2018 roku nasze przedszkole włączyło się w charytatywną akcję „Łańcuch dobra” na rzecz podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków powstał długi łańcuch choinkowy z papieru, który ma przyczynić się do ustalenia nowego rekordu. Symboliczna ozdoba  ma być mobilizacją dzieci z dystrofią mięśniową do walki z nieuleczalną chorobą.

„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”

W dniach 19 listopada – 3 grudnia w naszym przedszkolu została przeprowadzona zbiórka darów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy. Dzieci z pomocą rodziców zgromadziły: karmy suche i w puszkach, smakołyki dla psów i kotów, koce, pledy. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji. Uczymy w ten sposób dzieci wrażliwości, dobroci i bezinteresownej pomocy.