Dzień Talentów

Obchody Dnia Talentów 2017

Kolejny już rok w naszym przedszkolu łączymy obchody pierwszego dnia wiosny z Dniem Talentów.

21 marca na przedszkolaki czekało wiele miłych niespodzianek. Na początek dzieci zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, aktorskie, wokalne oraz taneczne podczas prezentacji z podziałem na grupy młodsze i starsze.

Następnie wspólnie pożegnaliśmy zimę i szukaliśmy wiosny w ogrodzie przedszkolnym oraz najbliższej okolicy.

W tym dniu dzieci mogły nie tylko pochwalić się umiejętnościami, ale także rozwijać zdolności i zainteresowania poprzez przeróżne formy aktywności przygotowane starannie przez nauczycieli. Były to m.in.:

  • zagadki i zabawy matematyczne zabawy muzyczno-ruchowe
  • zabawy sportowe
  • zabawy tropiące
  • zadania rozwijające inwencję twórczą w działalności plastyczno – technicznej.

Tradycyjnie wykonane były prace plastyczne. Tym razem były to: owady z wydmuszek, przestrzenne kurczaki, kolorowe króliki  oraz  baranki.

Dopisała nam także pogoda, a  piękne kolory wiosennych kwiatów, które towarzyszyły dzieciom podczas zabaw ozdobiły ogród przedszkolny.

Obchody Dnia Talentów w naszym przedszkolu to nie tylko okazja do zaprezentowania swoich wiadomości i umiejętności, rozwijania zainteresowań, ale przede wszystkim do dobrej zabawy, integrującej społeczność przedszkolną. Dzięki bogactwu ofert edukacyjnych każdy mógł osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości i predyspozycji, uwierzyć w siebie.