Dzień Talentów

Obchody Dnia Talentów 2018

Kolejny już rok w naszym przedszkolu łączymy obchody pierwszego dnia wiosny z Dniem Talentów.

21 marca na przedszkolaki czekało wiele miłych niespodzianek.

Na początek dzieci zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne, aktorskie i recytatorskie. Młodsze przedszkolaki ilustrowały ruchem piosenki i prezentowały zabawy rytmiczne, starsze zaś inscenizowały piosenki, improwizowały utwory muzyczne oraz zabawy taneczne.

Następnie wspólnie pożegnaliśmy zimę i szukaliśmy przyrodniczych oznak wiosny w ogrodzie przedszkolnym oraz najbliższej okolicy.

W tym dniu dzieci mogły nie tylko pochwalić się umiejętnościami, ale także rozwijać zdolności i zainteresowania poprzez przeróżne formy aktywności przygotowane starannie przez nauczycieli. Były to m.in.:

  • zagadki i konkursy
  • zabawy muzyczno-ruchowe
  • zabawy integracyjne
  • zadania rozwijające inwencję twórczą w działalności plastyczno – technicznej.

Tradycyjnie wykonane były prace plastyczne. Tym razem wykorzystane zostały różnorodne techniki malarskie, miedzy innymi malowanie farbami plakatowymi i akwarelowymi, rysowanie kredkami woskowymi, pastelami suchymi i olejnymi oraz metodę kolażu.

Obchody Dnia Talentów w naszym przedszkolu to nie tylko okazja do zaprezentowania swoich wiadomości i umiejętności, rozwijania zainteresowań, ale przede wszystkim do dobrej zabawy, integrującej społeczność przedszkolną. Dzięki bogactwu ofert edukacyjnych każdy mógł osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości i predyspozycji, uwierzyć w siebie.