Dzień Talentów

DZIEŃ TALENTÓW 2019

Obchody Dnia Talentów w dniu 21 marca, tradycyjnie połączone z Pierwszym Dniem Wiosny, stanowią w naszym przedszkolu doskonałą okazję do zaprezentowania dziecięcych umiejętności i zdolności.

Na początek przedszkolaki pochwaliły się na forum wszystkich grup talentami: wokalnymi, recytatorskimi, tanecznymi i aktorskimi. Szeroki repertuar wierszy, inscenizacji, piosenek i tańców cieszył się dużym zainteresowaniem. Rozśpiewane i roztańczone dzieci wspólnie przeżywały pozytywne emocje i z radością dopingowały się nawzajem.

Następnie w każdej z grup odbyły się przygotowania do uroczystego pożegnania zimy. Przedszkolaki wzięły udział w ciekawych zajęciach wypełnionych grami i zabawami, rozwiązywały zagadki i quizy. Samodzielnie wykonały przepiękne kwiaty, a wachlarz wykorzystanych materiałów i technik plastyczno-technicznych sprawił, że każdy symbol wiosny był niepowtarzalny, kolorowy, wyjątkowy i uroczy.

Na koniec wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na placu zabaw, gdzie na dzieci czekała gotowa do długiej podróży Marzanna. Przedszkolaki machały kolorowymi, samodzielnie wykonanymi kwiatkami, radośnie witały wiosnę. Okrzyki i wiwaty, w tym „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Ciebie żegnamy! Wiosnę witamy!”, sprawiły, że wraz z Marzanną zima odeszła, ustępując miejsca cieplejszej porze roku.

Dzień Talentów połączony z Pierwszym Dniem Wiosny dzięki bogactwu ofert edukacyjnych jest wyrazem rozwijania dziecięcych zainteresowań, kształtowania ich wyobraźni i wspierania wszelkiej kreatywność.